כאבים ברכיים

כאבי ברכיים הם די נפוצים…
וזה בגלל הפגיעות הרבה להן חשופות הברכיים.
למה אני מתכוון?
אסביר…

הברכיים הם מפרק מורכב שנמצא במרכז הרגל וחשוף לכל מיני פגיעות בגלל מיקומו. בין הרגל התחתונה לירך הוא חשוף לכל מיני פגיעות פיזיות החל מנפילה ועד לפציעות ספורט למיניהן.

בנוסף לבעיות אלו, הברך חשופה לבעיות מבניות שמגיעות מלמטה וליציבות הקרסול. תחשבו על מישהו שיש לו פלטפוס רציני ודי בכך כדי לראות את ההשפעה על הברך. כמו כן רגלי X או O וגם הם משפיעים על הברך ועל השימוש בה.  כל הבעיות המבניות יכולות לגרום לאי נוחות אבל לאורך זמן הן גורמות ליתר שחיקה באזור זה או אחר בברך ומשם לשחיקה של מיניסקוסים ושאר רצועות בברך.  בדרך כלל אנשים מוצאים עצמם בניתוחים… שלומר את האמת התקדמו מאוד ויכולים להיות פתרון במיוחד במקרים של שחיקה מרובה…

אבל לאלו שלא מתלהבים מסכינים וניתוחים יש אופציה…

על מה אני מדבר?

באמצעות רולף אינטגרציה מבנית ותרפיית גוף אדפטיבית שאני מתעסק בהן מ-1999 אני יכול להציע פתרון ללא ניתוחים ובדרך כלל תוך 6 טיפולים ועבודת בית.

עוד קצת פרטים…

אני מסתכל על איזון של מתח רקמתי מתחת ומעל לברך.  בעיקר מתחת לברך כי כאבים בגוף לרוב נוצרים מלמטה ומשפיעים על מבנים מעליהם… דוגמא טובה לכך היא פלטפוס: הקרסול קורס פנימה וגורר איתו את הברך הפנימית ויוצר שימוש יתר ושחיקת יתר בחלק הפנימי של הברך.  זה לאורך זמן גורם לאובדן של סחוסים ומצב של ״עצם על עצם״

אפשר לפתור את הבעיה בהבאת הפלטפוס למצב טוב יותר.  עכשיו אני חייב להגיד פה שפלטפוס לא קל להרים ומצריך הרבה עבודת בית. אבל אני בהחלט יכול לעזור.

ואז צריך להפטר מדפוסי התנועה והשימוש ברגל התחתונה.  זאת אומרת עבודה איתי במגע ותנועה לשיפור המתח בחלקו האחורי,חיצוני ופנימי של הרגל.

לאחר מכן או במקביל אני עובד על איזון המתח בירך מכל ארבעת הכיוונים: קדימה אחורה וחוץ ופנים

כפי שאמרתי בד״כ 6 טיפולים ושעורי בית עוזרים מאוד.  יש מקרים שמצריכים יותר טיפולים אבל הם חריגים בדרך כלל.

צרו קשר לקביעת טיפול

דילוג לתוכן